Yıl 1975

Yıl 1975 radyodan televizyona geçişim, sadece ve sadece pop müziğimizde bestecilerimizin yaptıklarına yer vermeye karar verişim.

Ankara Radyosuna 1967 yılında giren İzzet Öz, bir süre çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1970 yılında çağdaş Türk Sanat Müziği ve çok sesli müzikler şubesinde yapımcı olarak çalışmaya başladı… İzzet Öz’ün bazı yapımlarından TRT’de yayınlanan “Hafta Sonu” programında “Gençler İçin“, “Haftanın Plakları“, “Cumartesi Şenliği” adlı programda yayınlanan “Gençlerle Birlikte” TRT-3’de yayınlanan “Metronom“, “Haftanın Topluluğu…”

Radyo programcıları arasında Türk Hafif Müziği taraftarlarından sayılan İzzet Öz, TV için düşüncelerini şöyle anlatıyor:

Bir süre televizyonu öğrenmek için program yapmayacağım. Kendim inandığım zaman, ki bu sürenin de yeni yılda sona ereceğini zannediyorum, çok ilginç programlar yapmaya çalışacağım. Bu programlar da esas kendi sanatçılarımız ve bestecilerimiz olacak. Yoz müziğe karşıyım. Ne olduğu belli olmayan şeylerden çok, Türk kokan eserlerle program yapmayı düşünüyorum. Eğer TV’de müzik programı yaparsam bu ilkeler dışına çıkmadan olacaktır çalışmalarım.

TELEVİZYON PROGRAMLARI

Televizyon programları içerisinde; En Çok Beğenilen Yapımları