Pop Türk Pop

Pop Türk Pop, Show Radyo’nun ilk canlı stüdyo programı.

Daha fazla bilgi

Pop Türk Pop içerikleri

01.01.1994 ATV “Pop Türk Pop” 1. Bölüm
15.01.1994 ATV “Pop Türk Pop” 2. Bölüm
29.01.1994 ATV “Pop Türk Pop” 3. Bölüm
09.02.1994 ATV “Pop Türk Pop” 4. Bölüm

Pop Türk Pop

Pop Türk Pop, Show Radyo’nun ilk canlı stüdyo programı. İzzet Öz 1993 yılında Hürriyet Gazetesinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra ATV Müzik Eğlence Bölümünün başına geçince 1994 yılında Pop Türk Pop İzzet Öz Sizlerle… ile bu kez de televizyonda müzikseverlerin karşısına çıktı. Bu programlarda da diğerlerinde olduğu gibi sadece bestecilerimizin ve üretenlerin yapıtlarına yer verildi.

POP TÜRK POP 1. PROGRAM

Sizler, şu anda bizi izleyen ve dinleyen tüm müzikseverler hepinize merhaba… Bundan böyle her hafta aynı saatte yeniler yepyeniler, unutulmayan eskiler diyeceğiz ve kısa bir sürede olsa sizlerle birlikte olacağız. Tabi her zaman olduğu gibi yaratıcı sanatçılara programımızda yer vereceğiz. Türk Pop’undan sunacağımız örneklerin yanı sıra pop müzik dalında da sevilen eserleri, beğeneceğinizi umduğumuz görüntülerle karşınıza getireceğiz… İlk olarak İstanbul Devlet Opera ve Bale Sanatçılarından Erdal Uğurlu ve Bahar Vidinlioğlu; Dire Straits’in sevilen bir parçasını sergiliyorlar “Fade to Black”

Türk Pop müziğinde bir kilometre taşı Taner Öngür, Jimmy Hendrix ve Pink Floyd’dan sonra 1971 Akademi Pro ödülünü kazanan Anadolu pop’unun öncülerinden Moğollar grubunun ünlü basçısı Taner Öngür yıllar sonra tümüyle kendi yapıtlarından oluşan Alarm adlı çalışmasını geçtiğimiz yıl müzikseverlerin beğenisine sundu. ’68 kuşağının felsefesini ve müzik anlayışını yeni nesile kendine özgü bir biçimde anlatmaya çalışan bu albümden sizlere seçtiğimiz parça “Yeşilçam Filmleri” biz bu eseri görüntülerken Yeşilçam sokağından, yanan AFM film stüdyolarından geçerek geçmişin ve günümüzün Türk filmleriyle hayallere daldık. Taner Öngür “Yeşilçam Filmleri”

Mehmet Güleryüz’ün atölyesine konuk olduktan sonra Nejat Yavaşoğulları ve Grup Bulutsuzluk Özlemi ile gerçekleştirdiğimiz bir çalışma ile Pop Türk Pop devam ediyor… Bulutsuzluk Özlemi “Boyalı Kuş”

Showman Hüseyin her hafta değişik tipler yada tiplemelerle karşınıza gelecek ve bu hafta bize ayrılan sürede dolmak üzere ama ben hoşça kalın demiyorum…  “Harç Bitti Yapı Paydos” Zeynep Talu’nun sözleri Aykut Gürel’in müziği… Seden Gürel “Harç Bitti Yapı Paydos”

 

 

POP TÜRK POP 2. PROGRAM

Herşey den önce pek çok teşekkürler, gerek mektup yazarak gerekse telefon ederek, programımıza gösterdiğiniz yakın ilgi beni ve ekibimi gerçekten çok yüreklendirdi. Bir kez daha teşekkür ediyor, yeniler yepyeniler, unutulmayan eskiler diyoruz ve sizleri yıllar öncesine götürüyoruz. Manolya, İnci, Aydan ve Merih, Cemil İpekçi giysileriyle yıllar önce programımıza konuk olmuşlardı…

Ve günümüze dönüyoruz Mekan Resim Heykel Müzesi, mankenlerimiz Deniz, Mahire, Sabahat, Ebru, Jaklin, Sevda, Gülnür, Arzu, Şebnem, İlgi… Koreografi Merih Akalın

Enya’nın Angels eşliğinde Cemil İpekçi 1993 kreasyonuyla sizlerle…