Hafta Sonu

70’li yılların ilk yarısının en önemli programlarından biri. Her Cuma 24:00 – 01:00 saatleri arasında canlı olarak Ankara Radyosundan tüm Türkiye’ye yayın yapılan yine bir İzzet Öz yapımı…

70’li yılların ilk yarısının en önemli programlarından biri. Her Cuma 24:00 – 01:00 saatleri arasında canlı olarak Ankara Radyosundan tüm Türkiye’ye yayın yapılan yine bir İzzet Öz yapımı… Şebnem Savaşçı ve İzzet Öz’ün birlikte sundukları “Hafta Sonu“nun en önemli özelliği Türkiye radyolarında geceleri yayınlanan ilk canlı yayın programı olmasıydı. Sezen Aksu, Bülent Ortaçgil gibi sevilen sanatçılarımızın yanı sıra David Bowie, Steve Windwood, Elton John gibi müzik dünyasının önemli isimleride yeni parçalarıyla bu yapımda yer alırlardı.
İzzet Öz bu programdan 5 dakika sonra yandaki stüdyoda “Voice Of Turkey” yayınında 01:05 – 02:30 arasında Ekber Menemencioğlu’nun sunduğu “The Musical Computer” programı için reji masasında rock dünyasının en önemli gruplarına yer verirken Moğollar gibi sevilen topluluklarımızı da çok kısa dalgadan dünyaya tanıtırdı.

HAFTA SONU

1975